Torba z narządami ludzkimi odkryta w Libreville

Makabryczne znalezisko miało miejsce we wtorek (04.06.2013) w Oloumi – 5. dzielnicy Libreville. Według wiarygodnych źródeł torbę zawierającą narządy ludzkie znaleziono w centrum szkolenia zawodowego Basile Ondimba.

Torba zawierająca « części » pobrane z ciał ofiar mordu rytualnego została odkryta w dniu 4 czerwca w centrum szkolenia zawodowego w stolicy Gabonu. Według urzędników tej instytucji, makabryczne odkrycie zostało dokonane przez studentów. Worek po ryżu 50 kg został ukryty za schodami toalety w kampusie, donosi źródło, cytowane przez Jonas Moulenda dziennikarza (l’Union, dziennik krajowy wydawany w Gabonie, przyp. Tłum.).

Prawdopodobnie worek został tam położony w nocy przez osoby, które przygotowywały go do transportu w inne miejsce, celem dostarczenia ich do « użytkowników ludzkich organów ». Nie tak dawno, bo około 4 tygodni temu, odkryto w stolicy Gabonu trzy okaleczone ciała młodych dziewcząt. « Jeśli w innych państwach Afryki przed wyborami poluje się na albinosów, to w Gabonie są to dziewczęta i małe dzieci ; są one celami szamanów i polityków w tym okresie. Wybory lokalne odbędą się w Gabonie przed końcem tego roku i nasilenie mordów rytualnych i makabrycznych odkryć, takich jak we wtorek nikogo nie dziwi », powiedział Yves Mbadou, który udzielił wywiadu redakcji Ogooueinfos.com (portal informacyjny w Gabonie ; przyp. Tłum).

« Potępiamy w najostrzejszych słowach te akty barbarzyństwa, które zaciemniają obraz naszego kraju i wzywamy głowy państwa do podjęcia wszelkich starań w celu ochrony życia w Gabonie. Co dzieje się dzisiaj nie jest chluba dla naszego kraju. Już od kilku lat mówimy o  zbrodniach rytualnych, ale my nie możemy zastąpić naszego Rządu w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli,” zauważył Elvis Ebang, prezes stowarzyszenia przeciwko zbrodni rytualnych, w rozmowie przez telefon z Afrik.com.

Co Rząd robi w tej kwestii ?

Zaalarmowane organy sądowe udały się w miejsce makabrycznego odkrycia, towarzyszył im  lekarz sadowy. Ten potwierdził, że to rzeczywiście ludzkie cząstki. Odkryto tutaj m.in. genitalia żeńskie, serca i języki.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa, organy te zostały zaczerpnięte z wielu ofiar.   Prezes stowarzyszenia przeciwko zbrodni rytualnych mówi o narządach od kilkunastu osób. Wszczęto dochodzenie przez policję i żandarmerię.

W maju br., odbył się marsz przeciwko zbrodniom rytualnym w Libreville, aby zaalarmować społeczeństwo o budowaniu nowego kanibalizmu. Na koniec marszu przywódcy religijni i liderzy społeczeństwa obywatelskiego przekazali Memorandum dla Prezydenta Republiki, Alego Bongo Ondimba i dla przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego, Guy Nzouba Ndama (Memorandum wręczał abp. Libreville, Basile Mvé Engone ; przyp. Tłum.).

Ali Bongo Ondimba w odpowiedzi na interpelacje zgromadzonych wezwał wymiar sprawiedliwości aby ten wykonywał swoje zadania i obiecał ukarać zabójców i zleceniodawców przestępstwa karami dożywotniego więzienia. Ale od tego marszu, ma się wrażenie w Libreville, ze uczestniczymy raczej w dyktaturze przestępców. Martwe ciała, ofiary przemocy i agresji są wykrywane co ​​tydzień w stolicy Gabonu. Państwo sprawia wrażenie przytłoczonego i bezradnego wobec odrodzenia aktów barbarzyństwa.

Tłumaczył br. MZ

(zrodlo : ogooueinfos.com)