COCOBEACH

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Milosierdzia. Cocobeach oddalone jest od Ntoum o około dwie i pół do czterech godzin jazdy, w zależności od stanu drogi i pory roku (już wiadomo że odległość wynosi 83 km). Miasteczko musiało czekać do 13 sierpnia 2006 roku, czyli do dnia instalacji br. Dariusza Jagodzińskiego jako miejscowego proboszcza, by w pełni poczuć się prawdziwą parafią. Kilka miesięcy wcześniej bracia Kapucyni przeznaczeni do tej parafii zamieszkali na stałe w małym i zdewastowanym domku parafialnym. Br. Dariusz został pierwszym od ponad trzydziestu lat proboszczem tej parafii urzędującym na miejscu. W kolejnych latach parafia w Cocobeach odzyskała swoje dawne znaczenie, powstał tam nowy, trzeci już dom zakonny Kapucynów, opieką duszpasterską objęte zostały trudno dostępne wioski położone nad brzegami rzek Mitemboni i Noya, do których organizuje się regularne kilkudniowe wyprawy łodzią motorową. Samo miasto jest ważnym ośrodkiem kraju, miejscem morskiej przeprawy granicznej do Gwinei Równikowej. W pobliżu Cocobeach, w czasach pierwszej ewangelizacji, mieściło się misyjne seminarium duchowne, a samo miasto było dawniej miejscem przeładunku niewolników oraz świadkiem walk podczas II Wojny Światowej. Wcześniej, przed I Wojną Światową, tereny te znajdowały się pod władzą Niemiec, należąc do zarządzanego przez nich Kamerunu.

W parafii spotykają się takie wspólnoty jak Odnowa w Duchu Świętym, dwa chóry kościelne, lektorzy oraz ministranci.

Od 04  października 2013 roku przy klasztorze mieści się Postulat naszej Delegatury. W roku 2013 wstąpiło dwóch Postulantów Gabończyków. Ich wychowawca duchowym jest br . Piotr Wrotniak.

Wspólnotę tworzą : br. Piotr Wrotniak (gwardian klasztoru, proboszcz parafii, Magister Postulatu), br. Mariusz Zacharkiewicz (wikary klasztoru i parafii ).