„Błogosławcie! Do tego bowiem jesteście powołani, abyście odziedziczyli błogosławieństwo” (1P3, 9)


Pod tym hasłem zorganizowaliśmy, wraz z siostrami Serafitkami, I Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową do Sanktuarium Matki Bożej w Melen. Modliliśmy się z młodzieżą z Cocobeach, Ntoum, Melen i Essassa również o powołania do małżeństwa. Razem było nas około 150 osób.
Pielgrzymkę zaczęliśmy 01 lutego, w przeddzień Ofiarowania Pańskiego, które to święto jest w Kościele Katolickim Dniem Życia Konsekrowanego. Zjechaliśmy się w Essassa, w naszej parafii na czuwanie modlitewne. O godzinie 19.00 była Masza święta, której przewodniczył br. Daniel Stelmaszek.

Następnie była chwila odprężenia i każdy mógł zaprezentować swoje talenty. Tutaj przeważały skecze w wykonaniu młodzieży, choć były też i śpiewy. Na koniec pierwszego dnia mieliśmy nauczanie. Konferencję  o powołaniu wygłosił br. Odilon, benedyktyn z pobliskiego Dongila. Oczywiście mówił o powołaniu i naszej odpowiedzi na wezwanie Boga do świętości.
Następnego dnia, 02 lutego, wyruszyliśmy wcześnie rano do Sanktuarium w Melen. Trasa w zasadzie niewielka, bo około 12 km, ale najważniejsze, że udało nam się ja przebyć w radości i modlitwie. Do celu dotarliśmy po godzinie 10.30 by naszą pielgrzymkę zakończyć uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył br. Grzegorz Swiderski.

Br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap